Архіви рубрики ‘Новини’

Тематична бесіда «Жити в світі, в якому є ВІЛ»

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. З нагоди цього представниками «Клініки, дружня до молоді» при Мелітопольській міській дитячій лікарні для студентів Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області була проведена тематична бесіда на тему “Жити в світі, в якому є ВІЛ”.

Метою заходу було підвищити рівень усвідомленості ситуації з поширенням ВІЛ в Україні; з’ясувати, як стигматизація сприяє поширенню інфекцій; закріпити знання щодо безпечної щодо зараження ВІЛ поведінки; продовжити формування гігієнічно доцільних поведінкових навичок. 

Всі студенти були задоволені проведенням даного заходу.

Вітаємо з Днем Збройних Сил України!

6 грудня важливе свято – День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію Української армії, справжній вік українського війська сягає кількох століть, бойові традиції якого формувалися у важких битвах і кривавих конфліктах від Київської Русі до Другої Світової війни. І на сьогодні Україна потребує захисту своїх вірних синів і дочок. Тож солдати й офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.

Цього дня колектив Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету  у м. Мелітополі приєднується до численних щирих привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, які, виконуючи свій громадянський обов’язок, мужньо боронили й боронять рідний край від російської агресії. Бажаємо їм усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, здоров’я та звершення всіх мрій і побажань. Ми пишаємося вами, адже українські воїни – надійні захисники, віддані патріоти, люди, для якої честь, свобода і незалежність – не порожній звук.
 
Крім того, висловлюємо щиру подяку всім, хто не залишається байдужими до потреб українських військових у ці нелегкі для нашої держави часи. Захисникам суверенітету України та кожного з нас потрібно знати, що люди цінують їхній щоденний подвиг. Тож підтримаємо їх разом.
Слава Україні! Героям Слава!

Круглий стіл «IT-компанії і ВНЗ крок назустріч»

Нещодавно викладачами кафедри дизайну та інформаційних технологій Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької  області було організовано круглий стіл на тему «IT-компанії і ВНЗ крок назустріч».

В роботі круглого столу взяли участь студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» та викладачі кафедри. Обговорення проходило за такими напрямками:

  • затребуваність фахівця бізнес-інформатика в ІТ бізнесі;
  • роль математичних і прикладних інформативних дисциплін у формуванні ІТ-фахівця;
  • тенденції розвитку, структура та функції ІТ-компаній;
  • критерії ефективності взаємодії ВНЗ та ІТ-компаній.

За підсумками обговорень викладачі та студенти, які приймали участь у проведенні круглого столу зробили висновок, що сьогодні ІТ-компанії є каталізатором сучасного бізнесу. Значення їх виробничої діяльності важко переоцінити. Впровадження інформаційних технологій в бізнесі і на виробництві визначає ефективне функціонування компанії.

Під час круглого столу студенти приймали активну участь, спілкувалися, були використані мультимедійна установка, друкований матеріал.

Святкування Дня студента

Професія “студент” – це дуже класно,
Хоча, на жаль, завжди короткочасно:
Вісім семестрів за чотири роки –
Такі короткі наші строки,
Тож поспішимо привітати:
Із Днем студента! З Вашим святом!

 

В Україні святкують 2 дні студента – співпадаючий з Міжнародним днем студента 17 листопада і Тетянин день, святої покровительки всіх студентів. Це зручно, бо один день святкується перед початком сесії, а інший – по закінченні.

Звісно, це свято не пройшло повз Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області і тому 15 листопада 2018 року відбулось урочисте святкування Міжнародного дня студента.

Завжди хочеться, аби свято запам`яталося. Незабутнім його може зробити лише Ваш настрій та приємна компанія. А як саме буде відбуватися святкування – Ваша фантазія може розігратися не на жарт. Адже студентство завжди знайде спосіб яскраво провести свято.

Для студентів було проведено святкову гру з розважальними та інтелектуальними конкурсами. Відбувся конкурс караоке на краще заспівану та творчо обіграну пісню.

Святкова дискотека підняла настрій та запалила серця винуватцям свята.

Участь студента у Кубку України з національного рукопашу «Спас»

10-11 листопада 2018 року у м. Запоріжжі відбувся Кубок України з національного рукопашу СПАС. Поєдинки були присвячені відомому революціонеру з Гуляйполя Несторові Махну. У змаганнях взяли участь понад 200 найспритніших та найсильніших спортсменів з різних куточків нашої країни.

Студент ІІІ курсу спеціальності «Фізична реабілітація» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області Лобач Артем приймав участь у змаганнях у віковій категорії +19 років та ваговій категорії +85 кг. За результатами змагань наш студент обійшов суперників та виборов срібло в престижному турнірі у відповідній ваговій та віковій категорії.

Організатори змагань вкотре наголошували – коли людина займається бойовим мистецтвом із козацькими витоками, вона апріорі не може програти.

Вітаємо Артема, бажаємо ще більше кубків та медалей до його спортивного доробку!

Продовження акції «Дихай вільно»

Влітку колектив Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області долучився до акції «Дихай вільно». За участь в цій акції було отримано сертифікат на право придбання саджанців на суму п’ять тисяч гривень.

Перша половина листопада, найкращий час для висадки саджанців, тому саме в цей період на території було висаджено 50 кущів бирючини навколо дитячого майданчика, поблизу факультету, а на прилеглій території висаджені клени, акації, червонолисті сливи, ялівець, жимолость та дерен, загалом 60 саджанців.

Дякуємо викладачам та студентам за активну участь в озелененні території!

Практично-тематичний семінар «Практика організації підприємницької діяльності фізичних осіб»

2 листопада 2018 року в рамках вивчення дисципліни «Start-up: створення та функціонування» на базі Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету м. Мелітополі Запорізької області для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент» було проведено практично-тематичний семінар на тему «Практика організації підприємницької діяльності фізичних осіб».

В процесі семінару було роз’яснено студентам як зареєструвати фізичну особу підприємця, оподаткування  фізичної особи – підприємця, припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, з залученням діючого підприємця.

У ході семінару теоретичні знання були закріплені на практиці, шляхом заповнення студентами заяви на реєстрацію ФОП, заяву про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування, заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем.

HALLOWEEN. СВЯТО ЧУДЕРНАЦЬКИХ КОСТЮМІВ ТА ГРИМУ.

31 жовтня студенти та викладачі Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області святкують стародавнє кельтське свято – Halloween.

Назва Halloween походить від виразу All Hallow’s Eve, що розшифровується як All Hallowed Souls Eve – меса всіх святих, або переддень Дня всіх святих. Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим. У язичницькі часи вірили, що в ніч на Хеловін межа, яка відокремлює світ живих від світу мертвих, стає настільки тонкою, що душі померлих безперешкодно проходять у наш світ. У християнську епоху Хеловін був переосмислений у новому релігійному контексті: в VII столітті Папа Боніфацій IV затвердив 1 листопада як День всіх святих, а 2 листопада стало Днем душ – днем поминання всіх померлих. При цьому Хеловін не втратив його своєрідної символіки.

В холі факультета традиційно було дуже моторошно та страшно… Студенти організували Виставку гарбузів, де гарбузи були від моторошних до няшних. Розпочалось святкування квестом, в котрому приймають участь всі студенти та шукають щось таємниче та незрозуміле, а завершилось – переглядом фільму жахів.

Осінь, листя, факультет

Осінь осипає з листям останнє відлуння літа. Настав час прибрати подвір’я Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області, підготувати його до зими. Традиційно в один із теплих осінніх днів, студенти дружно вийшли на прибирання території. Осіннє сонце та легкий теплий вітерець сприяли гарному настрою. Озброївшись граблями, ряднами та шаленим ентузіазмом студенти всього за пару годин прибрали опале листя, квіти, що одцвіли, сміття та сухе гілля.

Дякуємо всім учасникам суботнику! Ви – МОЛОДЦІ!

 

Кураторська екскурсія виставкою «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ»

На початку жовтня студенти  спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області, мали можливість відвідати мандрівну виставку студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ». Ознайомлення з роботами викликали жвавий інтерес та бажання дізнатись більше вже з професійної точки зору. Тому вони не змогли не скористатись унікальною можливістю почути з перших вуст історію створення робіт, представлених на виставці, та ще й поспілкуватись з метром дизайнерського світу – професором Віталієм Шостею!

Віталій Шостя – професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України. Майже 30 років керує майстернею графічного дизайну НАОМА професора Віталія Шості , твори студентів і випускників якої стали матеріалом для виставки.

Читати далі »