Архіви рубрики ‘Новини’

Студенти-дизайнери відвідали художній салон «Арт Хаус»

DSC_0282а

16 лютого 2018 року в рамках навчальної практики студенти 1-2 курсів спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області відвідали художній салон «Арт Хаус».

 Керівник салону Колчинський Олександр Феліксович розповів студентам про історію створення салону «Арт Хаус», творчий шлях мелітопольських художників, проаналізував представлені на виставці полотна. Основна мета діяльності художнього салону «Арт Хаус» допомогти реалізуватися творчим людям. У салоні виставлені картини мелітопольських художників. Серед них роботи професійних майстрів: Колесника М., Нестерова У., Прохіна У., Абдурахманова Р., Карайлієвої Т. До робіт аматорів, відповідних належному художньо-естетичному рівню, відносяться полотна Деревенчука У., Ільїної Т. та інших.

У салоні також представлені на продаж художні матеріали. У художньому салоні «Арт Хаус» проводяться персональні виставки, благодійні ярмарки, музичні та тематичні вечори.

Студенти-економісти проходять виробничу практику у АТ «ОТП Банк»

Згідно графіку навчального процесу на Економіко-гуманітарному факультеті Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області у студентів напряму підготовки «Фінанси і кредит» з 5 лютого 2018 року почалася виробнича практика. Базою практики для студентів-економістів став АТ «ОТП Банк».

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості.

На сьогодні АТ «ОТП Банк» є ядром фінансової групи, до складу якої входять компанії групи ОТП в Україні компанія з управління активами ТОВ «ОТП« Капітал» та Лізингова компанія ТОВ «ОТП Лізинг». З цими компаніями АТ «ОТП Банк» проводити успішну діяльність посідаючи провідні позиції у своїх сегментах.

На початку практики студентів ознайомили з роботою таких відділів: документообігу; андерайтингу (оцінка кредитоспроможності позичальника); контакт-центр (супроводження кредиту); колекшн (робота з проблемними кредитами). Провідні фахівці банку відповіли на численні запитання студентів та поділилися своїми історіями успіху.

Адміністрація факультету висловлює вдячність АТ «ОТП Банк» за співпрацю, відмічає високий рівень професіоналізму та сумлінне виконання своїх обов’язків працівниками банку.

15 лютого – Всесвітній день комп’ютерника

В далекому 1946 році, 15 лютого американці змогли запустити перший повноцінний комп’ютер – проект називався ENIAC, що можна перевести як Електронний числовий інтегратор і обчислювач. Як водиться, створювався цей монстр від обчислювальної техніки за рахунок військових і для вирішення їхніх специфічних завдань. 

Історія виникнення комп’ютерної техніки сповнена туманних відомостей і вільних трактувань. Хтось стверджує, що першим обчислювальним пристроєм був давньогрецький абак, сюди ж відносять винахід логарифмічної лінійки і ще безлічі лічильних механізмів. Більшість же істориків комп’ютерної техніки згодні з тим, що найбільший внесок у розвиток лічильних механізмів вніс Чарльз Беббідж, англієць, що жив у ХІХ столітті. У його машині було присутньо багато з того, що застосовувалося в комп’ютерах і сьогодні. 

Читати далі »

Студенти-економісти відвідали центральний офіс ПриватБанку у м. Мелітополі.

15 лютого 2018 року студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області відвідали центральний офіс ПриватБанку у нашому місті.

На початку екскурсії гостей коротко ознайомили з історією ПриватБанку – найбільшого за розмірами активів українського банку і лідера роздрібного банківського ринку України, який був створений ще у 1992 році. Студенти відвідали відділ VIP-обслуговування, ознайомилися зі специфікою роботи даного відділу та перевагами, доступними VIP-клієнтам банку.

Надалі фахівці банку ознайомили присутніх з інформацією щодо продуктів, які пропонує банк клієнтам, новими проектами та сучасними технологіями обслуговування, які інтенсивно впроваджуються у ПриватБанку.

Змістовною була інформація щодо особливостей працевлаштування в ПриватБанку, можливостей кар’єрного зростання. Цікаво відмітити, що банк надає перевагу залученню саме молодих фахівців, включаючи студентів старших курсів, та в першу чергу формує кадровий резерв із власних співробітників. Саме тому кожен працівник банку, який проявив високі професійні якості і компетентність, має шанс швидкого кар’єрного просування. Завдяки цьому у банку сформовано молодий, дружній та надзвичайно динамічний колектив.

Наступним відділом, який відвідали студенти у рамках екскурсії, став call-центр Приватбанку. Особливо сподобалася також система документообігу, яка впроваджена у ПриватБанку. Завдяки електронному документообігу значно прискорюється робота менеджерів вищої і середньої ланки та всіх працівників банку.

В цілому екскурсія була дуже цікавою та змістовною!

У виші інформують студентів і викладачів щодо профілактики захворювань на кір, грип, ГРВІ, туберкульоз та інші хвороби.

news-42443-ukr-2018-02-13--15-08-36-Tuberkuloz_-Profilaktika-tuberkulozu

Традиційною формою виховної роботи у виші залишається постійне інформування усіх учасників освітнього процесу щодо профілактики небезпечних хвороб, зокрема йдеться про кір, грип, ГРВІ, туберкульоз та інші хвороби. Скажімо, збудником кору є вірус із сімейства параміксовірусів. Вірус кору зазвичай розвивається в клітинах, розташованих в задній стінці глотки і в легенях. Кір – хвороба людини, якій, наскільки відомо, не хворіють тварини. Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет проти нього на все життя.

Висококонтагіозних вірус кору поширюється при кашлі та чиханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки. Вірус залишається активним і контагіозним в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Він може бути переданий інфікованою людиною протягом періоду часу, що починається за чотири дні до появи у нього висипу і закінчується через чотири дні після її появи.

Читати далі »

Студенти-економісти відвідали країну податкових знань!

12 лютого 2018 року у Мелітопольській ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області була проведена чергова зустріч зі студентами Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області. Під час екскурсії студенти дізналися про електронні сервіси ДФС, запроваджені для зручності платників податків.

Перший заступник начальника Мелітопольської ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області Мелкумов Едуард Юрійович проінформував про сутність та принципи діяльності інспекції з моменту створення податкової системи. Він зазначив, що ДФС активно працює над тим, щоб платник податків якомога менше часу витрачав на процедури, пов’язані з адмініструванням податків і зборів, тобто переваги використання сучасних інтернет-технологій для подачі звітності.

Гості інспекції мали змогу дізнатись більше про основні напрямки реформування ДФС, роботу податкової інспекції в сучасних умовах та отримати відповіді з питань оподаткування.

Найбільше всього студентів зацікавило питання отримання електронного цифрового підпису. Серед присутніх знайшлися охочі  отримати ключі електронного цифрового підпису.

Читати далі »

13 лютого – Міжнародний день млинця!

Щороку Масляна в Україні припадає на різний час. Вона відзначається рівно за тиждень до Великого Посту. У 2018 році Масляна в Україні святкується з 12 по 18 лютого. Так випало, що цього року, саме на Масляний тиждень у світі відзначають Міжнародний день млинця – 13 лютого.

Заснований цей день був ще в 1950 році, хоча в британському містечку Олбі його відзначають майже 500 років.

Історія цього свята дуже цікава: багато років тому під час Великого посту одна з городянок потай від інших смажила млинці у себе на кухні і раптом почула дзвін. Жінка так злякалася, що кинула все на світі і помчала з кухні прямо до церкви, тримаючи при цьому в руці сковороду з млинцями. Це був 1445 рік.

Саме ця історія і стала причиною заснувати відповідне щорічне свято з млинцями, під час якого жінки влаштовують якийсь забіг. Вони обов’язково повинні надіти плаття і фартухи, а потім пробігти певну дистанцію підкидаючи при цьому млинці на сковороді.

До речі, така ж традиція вже дуже давно існує і в лондонській Westminster School, але за умови, що млинці, які печуться в цей день, обов’язково повинні мати кінське волосся, щоб не розвалювалися. Після забігу учні намагаються відламати собі шматок якомога більше. Так що вже багато років поспіль у містах Олбі і Ліберал (США) жінки щорічно бігають по вулицях, тримаючи в руках сковорідки, і перевертають млинці на ходу. Переможницю цілує дзвонар, а також вона заслуговує загальну шану і повагу. А ті млинці, які не випали з сковороди під час забігу, глядачі потім дружно з’їдають.

Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету теж не залишився осторонь. За ініціативи студентської ради та сприянням викладачів факультету було організовано святкове чаювання з смачненькими млинцями.

Ознайомча екскурсія студентів-економістів до страхової компанії «Євроінс Україна»

18452323_1368881379861397_1615026249_o

6 лютого 2018 року в рамках навчальної практики студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент» відвідали відокремлений підрозділ Запорізької дирекції Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Євроінс Україна»

Стратегія ПАТ «СК «Євроінс Україна» передбачає діяльність в усіх секторах українського страхового ринку. Компанія має ліцензії на надання страхового захисту практично з усього спектру добровільного та обов’язкового страхування. Висока кваліфікація співробітників та наявність розгалуженої регіональної мережі дозволяє Компанії працювати на всій території України, забезпечувати швидке та якісне обслуговування клієнтів, незалежно від місця придбання поліса страхування. ПАТ «СК «Євроінс Україна» має всі необхідні умови для вичерпного виконання договірних зобов’язань, для здійснення контролю всього процесу взаємодії Компанії та клієнта.

Наприкінці заходу представники ПАТ «СК «Євроінс Україна» побажали майбутнім економістам успіхів у навчанні. Вони відзначили високий рівень зацікавленості студентів і наголосили, що активна життєва позиція сприятиме успіхам молоді в побудові кар’єри.

Шановні вступники та їх батьки!

vstup-2018

На сайті Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області розміщено Правила прийому до Запорізького національного університету в 2018 році.

За посиланням можна дізнатися терміни прийому заяв та документів, конкурсного відбору і зарахування на навчання, перелік необхідних документів для вступу, особливості конкурсного відбору та перебігу вступної кампанії, ліцензовані обсяги та багато іншого.

Усім, хто планує вступати до Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області, радимо ознайомитися з документом.

7 лютого – День масажиста

Всеукраїнська громадська організація «Українська Федерація масажу»  затвердила професійне свято «День масажиста». Визначено щорічна дата проведення – 7 лютого.

Мета призначення свята – відзначити і вшанувати тисячі людей – масажистів, які присвячують своє життя нелегкій та корисній праці, допомагають дбати про своє здоров’я тим, хто цього потребує.

Вітаємо студентів спеціальності “Фізична реабілітація, випускників та викладачів Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у місті Мелітополі з довгоочікуваним введенням свята! Вітаємо Вас!