Привітання з Міжнародним днем студента

З днем студента

Дорогі студенти ЕГФ ЗНУ! Щиро, вітаємо вас із святом – Міжнародним днем студента! У цей знаменний день хочеться вам побажати, щоб роки навчання на Економіко-гуманітарному факультеті «Запорізький національний університет» запам’яталися вам на все подальше життя. Щоб ці роки стали для вас стартовим майданчиком у професійній кар’єрі, вашому громадянському становленні.

Як відомо, за європейського традицією Міжнародний день студента щорічно відзначають 17 листопада. Ця дата пов’язана із драматичними подіями більш як 70-річної давності у Чехословаччині. Тут наприкінці жовтня 1939 року в окупованій нацистами країні студенти Праги вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю проголошення Чехословацької держави. Під час розгону маніфестації був застрелений студент Ян Оплетал, похорон котрого переріс у масові акції протесту. Понад 1200 студентів були заарештовані й кинуті в концтабір. Дев’ятьох студентів нацисти стратили. Через два роки в Лондоні відбулася представницька міжнародна конференція, на котрій і було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента.

Так склалося історично, що українські студенти – наша юна інтелектуальна еліта – теж посіли чільне місце у творенні своєї молодої Української держави. І це невипадково, коли пригадати їхній нестримний й безкомпромісний порив під час «революції на мармурі», що значною мірою спричинив падіння старого тоталітарного режиму й проголошення незалежності України.

Студентам завжди були притаманні такі важливі й значимі риси як патріотизм, волелюбність, свіжий нетривіальний погляд на оточуючий світ, новизна й незаангажованість думки, соціальна активність, оптимізм та палке бажання долучитися до розбудови власної держави. Тому ви – наша світла надія на майбутнє, потужна рушійна сила, що невдовзі прийде на зміну старшому поколінню і стане важливим чинником соціально-економічного розвитку країни та духовного зростання українського суспільства.

Ваші руки, знання, талант і молодеча енергія конче необхідні Україні, а ваш патріотизм, почуття громадянської і людської гідності є надійною запорукою її інтелектуального, культурного й економічного розквіту, демократичного прийдешнього в родині європейських націй.

Ми розуміємо проблеми, з якими стикаються наші випускники, залишаючи стіни рідного факультету. Це – передусім працевлаштування.  Адже не секрет, що значна частина молодих людей змушені йти працювати не за фахом. Це викликає у них зневіру й соціальну апатію, збайдужіння до суспільних процесів.

Вирішення назрілих питань працевлаштування випускників вельми актуальне на даний час. Воно неможливе без аналізу попиту на тих чи інших фахівців, прогнозу розвитку ситуації на ринку праці та освітніх послуг, гармонійної взаємодії між закладами освіти, потенційними роботодавцями, органами влади та громадськими організаціями.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.