Студенти-дизайнери на виставці художника

Серед найважливіших традицій, на яких багате життя Економіко-гуманітарного факультету, особливе місце посідає відвідування студентами-дизайнерами Мелітопольського міського краєзнавчого музею. 25 березня 2016 року дизайнери відвідали виставку Едуарда Чабанова.

Викладач кафедри дизайну Наталя Носова, зауважила: «Студенти мали нагоду насолодитися творчістю Е. Чабанова,  а також, з професійної точки зору, проаналізувати техніки та художні прийоми, які застосовував митець у своїх роботах. Це, безумовно, духовно збагачує та розширює мистецький світогляд майбутніх фахівців із дизайну.»

Едуард Якович Чабанов народився 16 лютого 1936 року в селі Примпосад Приазовського району Запорізької області. Випускник Київського училища прикладного мистецтва.

З 1958 року проживав в місті Мелітополі. 43 роки своєї трудової біографії Едуард Якович присвятив Мелітопольському заводу тракторних гідроагрегатів (МЗТГ), на якому очолював створений за його ініціативою відділ виробничої естетики.

Едуард Якович – автор ескізів серії пам’ятних і ювілейних медалей, присвячених звільненню Мелітополя від фашистських загарбників, які виготовлялися за замовленням міста на МЗТГ. За його ескізом в 1984 р. було виготовлено пам’ятну медаль до 200-річчя утворення Мелітополя.

Е. Я. Чабанов нагороджений безліччю дипломів, грамот, подяк і медалей, серед яких і медаль міністерства культури СРСР «За значні досягнення в художній творчості».

Крім мистецтва графіки і дизайну, Едуард Чабанов працював і як художник-живописець. Він – автор безлічі портретів, пейзажів, натюрмортів. Едуард Якович — учасник багатьох художніх виставок. Глядачам завжди пам’ятні і приємні зустрічі з його роботами, сповненими етичної чистоти, високої духовності, людської доброти. Відомий Е.Я. Чабанов Мелітополю і іншим своїм захопленням – співом. Його унікальним голосом багато років захоплювалися шанувальники хорового співу – Едуард Якович співав в народній хоровій капелі «Таврія».

Серце талановитої людини – художника, дизайнера і співака – Едуарда Яковича Чабанова перестало битися 16 березня 2014 р.

На виставці представлено 8 ювілейних медалей та 33 живописні роботи, серед яких акварелі, натюрморти, пейзажі, портрети, художні мініатюри на полотні та оргаліті.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.