Викладач ЕГФ ЗНУ у м. Мелітополі прийняла участь у «Тренінгу для креативних та вільних людей»

Даний захід відбувся в рамках проекту «Подолання стіни недовіри», який реалізує ГО «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
vdl04oqumycОрганізатором тренінгу була Громадська організація «Мелітопольська волонтерська група «Патріот».

Мета проекту – пропаганда активної життєвої позиції громадських діячів.

У тренінгу прийняли участь представники різних сфер міста. Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету у м. Мелітополі представляв старший викладач кафедри фінансів, менеджменту та банківської справи Ксенія Миколаївна Балковенко.

Тренінг проходив в ігровій форми. Учасникам було проведено тренінг в якості гри Loesje – мозковий штурм. Всі завдання виконувалися за певний невеликий проміжок часу, що додатково стимулювало креативне мислення та творчий підхід до виконання поставлених завдань. 

На зустрічі Loesje не тільки придумували слогани. Все набагато цікавіше. Тренінг проходив у такий спосіб. На «розминці» було надано листок паперу, на якому повинно було написати слово те, що тебе зараз турбує. Листок передавався по колу, і інший висловлював свої асоціації з цим словом (будь-які – слава, наприклад). У підсумку на аркуші з’явився цілий стовпчик з самих різних слів. Потім наступний обводив три вподобаних йому слова з загального списку, а інший писав ім’я героя (наприклад, Телепузик). Далі писали будь-яке місце дії для героя, і проблема, яку потрібно вирішити за допомогою будь-якого предмета. На основі придуманого місця дії, героя, предмета і обведених слів склали зв’язну розповідь. Придумана історія вийшла сама по собі цікава, а кожен з учасників одночасно був джерелом натхнення і «підживлювався» натхненням інших.

В результаті було створено список текстів, а потім учасники вибирали з них найбільш цікаві та дотепні роботи, які стали плакатами Loesje.

А з чого все починалося?

Історія Loesje почалася в 1983 році в Голландії – на батьківщині тюльпанів і свободи думок. Група молодих людей поставила собі за мету – розробити нову ініціативу, яка б відрізнялася від інших рухів, які критикують політичну систему. Жіноче голландське ім’я Loesje було вибрано для підпису текстів, щоб їх звучання було більше особистим, а також відображало чистоту і простоту ідей. Легенда свідчить: «… жила-була дівчина Люша, якій захотілося змусити людей замислюватися над тим, що діється в світі, частіше посміхатися, а й частіше критикувати. І вирішила вона, що найкраще для цього підійдуть короткі і яскраві слогани .. . І вже багато років Люше допомагають друзі в різних країнах …»

Дійсно, за двадцять років символ організації – «дівчинка Люша» обійшла не тільки чималу частину Європи, але і навіть встигла перебратися за океан, в США. Сьогодні вона об’єднує сотні людей і має представництва в більш ніж 10 країнах світу. Постійно організовуються семінари в університетах, а учасники руху відвідують літні табори в Європі. Крім того, на зустрічах Loesje проводяться кумедні тренінги, що допомагають знайти «простір» людям, які бажають відкрити в собі творчу жилку і знайти нових друзів.

Всі учасники тренінгу отримали велике задоволення!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.