11 січня є «найбільш ввічливим» днем у році – сьогодні відзначають Міжнародний день «Дякую»

Чарівне слово, яке виражає повагу, зичливість та вдячність у середньому кожна людина за день вимовляє 20 разів та стільки ж – чує у відповідь.

Сьогодні – Всесвітній день «Дякую». Ця дата відзначається 11 січня з ініціативи ООН та ЮНЕСКО. Запровадили таку дату, щоби нагадати людям про важливість гарних манер та вміння висловлювати вдячність. Україна приєдналася до відзначення цього дня у 2008 році.

Етимологи вважають, що за часів язичництва в побуті наших предків слова подяки звучали як «дякую» або «подякую», але з приходом християнства пращури замінили їх на «спасибі» – від словосполучення «спаси Бог». За деякими даними, вперше слово «спасибі» було зафіксовано в 1586 році в словнику-розмовнику, виданому в Парижі.

Хоча в народі вживається приказка «Дякую до кишені не покладеш і на хліб не намастиш», утім психологи певні – це слово володіє особливою силою та енергетикою. Недарма в багатьох туристичних путівниках і настановах туристам часто вказується: слово «дякую», вимовлене навіть з акцентом на мові країни перебування, підвищує швидкість, якість обслуговування і допомагає налагодити контакти.

Вдячність – це почуття, яке людина вчиться переживати із дитинства. Але навіть дорослим інколи складно відрізнити щиру вдячність від звичайної вихованості. Втім, це не означає, що цього не треба вчити малюків.

Ось 5-ть порад, які допоможуть навчити людей проявляти вдячність і не соромитись цього почуття. Отже:

  1. Подавайте добрий приклад. Не забувайте дякувати за допомогу, рідним за смачну вечерю.
  2. Традиція. Заведіть традицію щодня за щось дякувати одне одному. До того ж, прояв вдячності піднімає настрій.
  3. Допомагайте іншим. Показуйте їй усі сторони життя.
  4. Навчіться помічати дрібниці. Важливо помічати життєві дрібниці.
  5. Навчайте бачити цінність не в матеріальному. Пояснюйте неповторність часу, проведеного разом, цінність порад, співучасті тощо.

І пам’ятайте, завчене «дякую» – це не подяка. Вдячність іде від серця. Вона прищеплюється з часом і через виховання, усвідомлюється з розвитком особистості. Дякуємо всім! 🙂

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.