Майбутні фінансисти вивчали роботу фахівців ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей»

Днями бухгалтерія  ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» (на базі об’єднаної структури професійних училищ № 10, № 37, № 40) гостинно відчинила двері перед студентами та викладачами Економіко-гуманітарного факультету  Запорізького національного університету у м. Мелітополі. Для студентів 1-2 курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» це була унікальна можливість почути найактуальнішу інформацію з перших вуст, поставити будь-які запитання керівництву та працівникам бухгалтерії ліцею.

Головний бухгалтер Бусілкова Ельвіра Олександрівна та провідні спеціалісти відділу гостинно зустріли та розповіли студентам, майбутнім фахівцям, про специфіку бухгалтерської роботи у навчальному закладі освіти.

Ельвіра Олександрівна, ознайомивши студентів з можливими змінами в роботі фінансового департаменту, наголосила, що вони, як майбутні фахівці-фінансисти, повинні будуть працювати вже в нових умовах і тому до навчання повинні ставитися дуже серйозно, оскільки обрали досить відповідальний фах.

Студенти та керівники практики, які супроводжували студентів вдячні головному бухгалтеру та директору ліцею за надану можливість відвідати фінансову установу такого рівня та отримати багато нових знань і вражень.

Професійний ліцей – один із старіших навчальних закладів м. Мелітополя. У 1932 році технічні курси були реорганізовані у фабрично-заводські училища (ФЗУ), а в 1940 році ФЗУ було перейменоване в ремісниче училище № 3 (РУ № 3). З 18 листопада 1943 року РУ-3 відновило свою роботу в місті за адресою вул. Карла Лібкнехта, 193.

Першим учням голодно і холодно було займатися: замість парт і стільців використовувалися дошки, покладені на цеглу. Для роботи – один токарний верстат, який приводили в дію 4-5 осіб, електроенергії не було зовсім. Було 5 слюсарних лещат і кузня на два горни. Але не дивлячись на важкі часи, хлопці вчилися до того ж брали активну участь в культурному і спортивному житті училища і міста. РУ-3 готувало фахівців будівельних і заводських професій: каменярів, електриків, ливарників, слюсарів-ремонтників.

У 1958 році РУ-3 було перейменоване в міське професійно-технічне училище № 10. Базовим підприємством училища став Мелітопольський моторний завод.

У 1984 році училище переїхало в новий навчальний комплекс з прекрасно обладнаними майстернями, лабораторіями, просторими аудиторіями, спортивним і актовим залом, гуртожитком. Саме за цією адресою (вул. Лютнева, 194) знаходиться навчальний заклад в даний час.

З 1986 року в училище введено нову спеціальність – швачка, базовими підприємствами стали фабрика пошиття одягу «Елегант», трикотажна фабрика «Надія».

ПТУ-10 готувало кадри для моторного заводу, швейної і меблевої фабрики. А з 1996 року за рішенням обласного комітету профтехосвіти, училище стало готувати фахівців двох напрямків: автосервісного і швейного, а з 2002 року училище отримало статус професійного ліцею сервісу (МПЛС).

Ліцей має в своєму розпорядженні прекрасну матеріально-технічну базу. Є слюсарні і автослюсарні майстерні з підйомниками для ремонту ходової частини автомобіля, діагностики і ремонту двигуна, рихтування кузовів легкових автомобілів. Майстерні швейного, трикотажного виробництва, індивідуального пошиття одягу.

Знання учням передають висококваліфіковані майстри виробничого навчання і викладачі, з них 7 – вищої категорії, 12 – першої категорії.

Ліцей пишається своїми ветеранами-викладачами, майстрами виробничого навчання.

Інженерно-педагогічний колектив постійно працює над вдосконаленням методів навчання. Щороку проходять методичні тижні загальноосвітніх дисциплін і спецдисциплін, проводяться декади швацької і автослюсарної майстерності. Учні брали участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах знавців української мови ім. П. Яцика, всеукраїнському конкурсі «Енергія і середовище» у м. Київ, молодіжній акції «Молодь обирає здоров’я», «Колосок пам’яті», чемпіонаті «Екософт», благодійних проектах «Добро починається з тебе» та збиранню коштів на допомогу воїнам АТО і багатьох інших.

Допомогу в проходженні практики надають базові підприємства швейне «Елегант», товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Надія-Грандекс»; товариство з обмеженою відповідальністю «Одяг», ДП «Мелітополь-Лада» ЗАТ «Хортиця-Лада», приватні станції технічного обслуговування автомобілів, КП «Житлосерві-Авіа», ПП «Липський О.М.», ТОВ Садовий центр «Росток», ТОВ «КК Коменерго-Мелітополь». Ліцей має свою учбово-виробничу станцію технічного обслуговування «Юніор», учнівське ательє з ремонту і виготовлення одягу.

Провести вільний час, відпочити і укріпити здоров’я учні можуть в спортивному залі, на стадіоні та ігрових майданчиках, в різних гуртках і спортивних секціях. В ліцеї організовано театр моди «Натхнення». Спортивна збірна команда ліцею неодноразово займала призові місця в міських і обласних змаганнях. Хлопці і дівчата активно беруть участь в художній самодіяльності, в концертах і конкурсах. У ліцеї працює їдальня.

Сьогодні ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПЛ» – проводить професійну і загальноосвітню підготовку випускників 9-х, 11-х класів за спеціальностями: «Швачка. Вишивальник», «Кравець», «Слюсар з ремонту автомобілів. Рихтувальник кузовів», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Модистка головних уборів», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», також відкрилися нові професії як «Квітникар. Флорист», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій».

В планах – відкриття майстерні з фарбування кузовів автомобілів, заміна олії у мікроавтобусах, створення діагностичного центру з ремонту автомобілів, удосконалення навчально-матеріальної бази усіх майстерень.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.