Участь співробітників ЕГФ ЗНУ у проведенні семінару-тренінгу, присвяченому святкуванню Масляної

Семінар на тему «Сімейні цінності та традиції», а також тренінг «Творча майстерня до Масляної» проводився Мелітопольським міським центром соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної для сімей учасників АТО 21 лютого 2017 року. Участь у ньому взяли співробітники Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у місті Мелітополі Запорізької області та їх діти.

Ключовою тезою проведених заходів було твердження, що засобом досягнення головної мети народного виховання дітей дошкільного віку, школярів, студентів є народні традиції, які передаються з покоління в покоління, змалку формуючи необхідні якості та звички.

Закономірно, що основою виховання є праця. Існують родинні традиції, за якими кожен член сім’ї, обов’язково трудиться, бере на себе частину загальних турбот та обов’язків. Величезний вплив на дитину справляють домашні обставини, побут у сім’ї, атмосфера у освітньому колективі, на роботі, тому існують естетичні традиції, які привчають людину творити та берегти красу, шанувати рідний дім та батьків, поважати друзів та колектив, де навчаєшся та працюєш.

А починається все саме з родини. Родинна обрядовість виступає засобом саморегуляції людського життя. Родинні обряди охороняли цінність сім’ї, зберігали святість людських стосунків.

Родинне правильне виховання служить для наслідування у всіх прийдешніх поколіннях. Українська родина, як виховна організація володіє великим педагогічним потенціалом, який має бути плідно використаний у сучасному вихованні. Народні традиції та обряди мають бути використані у навчанні, побудованому на етнопедагогічній основі.

Новий підхід у вивченні народознавства – актуальна потреба сучасної дидактики, органічна потреба духовного відродження української нації.
Наші предки славили силу і міць, велич і красу своєї родини, оспівували її високі моральні якості в піснях, прислів’ях, приказках: «Свого роду не цурайся», «Нема краще в світі, як рідня», «Від родини йде життя людини», «Без сім’ї нема щастя на землі». Українці розглядають сім’ю, як святиню, а виховання дітей, як святий обов’язок батьків.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.