9 березня – 203-тя річниця від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Шевченка

«Шевченко – це митець, художник,  який відкрив для української нації двері в безкінечність.  Він є гарантом нашої вічності…» 

Микола Жулинський 

 

9 березня Україна святкує 203-у річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Шевченка.

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить ім’я великого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Смерть Шевченка в розквіті творчих сил була величезною втратою не тільки для української літератури, а для всього вітчизняного письменства і визвольного руху. З 60-х рр. XIX ст. з’являються перші закордонні праці про його життя і творчість та переклади творів різними мовами світу. Шевченкова поезія і після смерті поета залишається могутнім чинником українського літературного процесу. Творчість Шевченка стала новим етапом у розвитку естетичного мислення українського народу. Вона визначила на десятиліття вперед дальший поступ української літератури,  прискорила український літературний процес. Шевченко підніс українську літературу до рівня найрозвиненіших літератур світу.

Шевченко є явищем української духовності, могутнім джерелом національної самосвідомості, учасником історичного життя народу, порадником, Батьком, навіть пророком майбутнього та апостолом правди, символом України. Україна була для нього всім, і він є нині всім для українців.

Саме в цей день у читальному залі бібліотеки для студентів Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області представлено книжкову виставку-перегляд, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.