Науковий семінар «Найвпливовіший економіст-українець у світі Богдан Гаврилишин»

i

В рамках тижня науки, 3 квітня 2017 року, для студентів Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі відбувся науковий семінар під керівництвом кандидата економічних наук, доцента Нехай Вікторії Василівни, присвячений честуванню видатного українця, доктора економіки Женевського університету, доктора права Йоркського університету і університету Альберти, а також кількох українських ВУЗів Богдана-Володимира Дмитровича Гаврилишин.

Тільки перелік його досягнень зайняв би цілу сторінку. Один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, творець українського Міжнародного інституту менеджменту і багаторічний директор швейцарського інституту, «хрещений батько» міжнародної асоціації студентів-економістів в Україні та голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Вiдродження», кавалер Ордена Свободи. Справжню славу йому принесла промова в 1979 році в Римському клубі, членом якого він був. Професор тоді передбачив швидкий розпад Радянського Союзу і запропонував унікальний шлях розвитку для України.

Примітка: Римський клуб – міжнародна неурядова організація, що об’єднує в своїх рядах вчених, громадських діячів і ділових людей більш, ніж з 30 країн світу, стурбованих перспективами розвитку людства. Зусилля членів Римського клубу націлені на вирішення актуальних проблем сучасності шляхом розробки нового напрямку в їх вивченні, що отримав назву глобальне моделювання. Так виникла нова наука глобалістика, що вивчає проблеми всього людства за допомогою моделювання на ЕОМ, без поділу на Захід і Схід, Північ і Південь. Римський клуб в даний час складається з приблизно 100 окремих членів.

Гаврилишин не витрачав сил на боротьбу і протистояння, а зосередився на співпрацю та розвиток. І до останнього дня залишався оптимістом і мрійником.

ВРАЖАЮЧІ ФАКТИ про Богдана Гаврилишина:

 • Він мав паспорт Канади та був представником Швейцарії, але завжди культивував своє українське походження;
 • Гаврилишин працював у 89 країнах світу;
 • Його вважають хрещеним батьком економічного форуму у Давосі;
 • Читав курс лекцій для голів рад найбільших підприємств світу;
 • Після еміграції в Канаду, Богдан Дмитрович працював лісорубом. Але вирішив змінити ситуацію вивчити мову, аби потрапити до університету. Він знайшов словник й запам’ятовував по 40 слів в день. І таки вступив… Тоді стало сенсацією в канадській пресі, що повоєнному емігранту вдалося скласти вступні іспити;
 • Аргентинці українця вважають тим, хто змінив хід історії їх країни: в 1982 році він переконав авторитарний режим провести вибори та передати владу.

ЯСКРАВІ ЦИТАТИ Богдана Гаврилишина

 • Я був на всіх континентах. І не як юрист, а як консультант великих міжнародних підприємств, радник деяких держав. Кілька країн вважають, що я їм належу, – це й Індія, і Канада, і Швейцарія. Але я завжди залишався українцем. Це завжди допомагало мені: люди, які асимілюються, виглядають звичайними, слабкими, а коли хтось твердо стоїть на своєму національному ґрунті, це привертає увагу, це викликає повагу в розумних людей.
 • Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах.
 • Мистецтво життя – це здатність суміщати те, що ми хочемо, з тим, що можемо, раціональне й емоційне в нас, особисті досягнення і вплив на життя людей поряд з нами
 • Слухайте, не починайте з бізнес-плану. Бо ж якщо починати з нього – це значить залишатися у суворих рамках до кінця. Починайте з мрії – казав я. Придумайте щось цікавіше, а вже потому доведеться втиснути це у бізнес-план. Але все одно вийде щось більш неординарне”. Я всім це повторюю: починайте з великих мрій! Думайте не тільки про те, які наступні капці купити! Вірте у свої сили – вирішите щось зробити, то навчитеся і зробите. Але найперше – мрія!
 • Людині доконче потрібно мати дві точки зору, так само потрібно мати дві вищі освіти – це запорука її мудрості.
 • Що для мене означало стати вільною людиною? Це те, щоб мій власний розсудок був остаточним суддею, що є добро і зло.
 • Є тільки 7 держав, які є ефективні. Бо ефективна держава – це та, в якій є повна політична свобода. Друге, в якій є певний рівень економічного добробуту для цілого населення. Є багаті, але немає бідних. Це велика різниця – є багаті, немає бідних. Третє, є соціальна справедливість. Це є в освіті, це є в охороні здоров’я, це є в пенсіях. Ну і четверте – там є симбіоз з біосферою, співжиття з природою, а не експлуатація, руйнація, засмічення. Я можу назвати ті країни – це є Австрія, Німеччина, Норвегія, Швеція, Швейцарія.  Ще Канада.. Ну ми там поставили і Польщу, перед тим як там їх Сейм прийняв ідіотичне рішення. Але Польща справді дуже добрий сусід, вони зближаються до тих чотирьох категорій, характеристик.
 • Україна не була якесь географічне поняття для мене, Україна була в моєму серці – там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв як українець.
  Ми є винятково талановитий народ. В Україні є люди, які в різних сферах досягають вищих результатів, ніж на Заході. Наприклад, я знаю з власного досвіду, що у нас є куди кращі лікарі, ніж у Швейцарії, вони краще знають анатомію, системніше думають, є більш компетентними. При цьому вітчизняним лікарям мало платять і часом бракує сучасного обладнання.

Ми [українці] могли би багато чого зробити для світу, бо він загалом хворий. Недуга — це коли людина не має жодної духовної цінності. Збереглися тільки матеріальні. А ми не такі.

Незважаючи на те що більшу частину життя Богдан Дмитрович прожив за межами України (в Канаді, а потім в Швейцарії), з кінця 1980-х років він присвятив себе розвитку української держави. Дні народження та річницю весілля вважав за краще відзначати на батьківщині. І навіть серйозна хвороба не порушила його план прилетіти на 90-річчя в Київ і зібрати гостей з усього світу саме тут. За драматичному збігом обставин друзям і рідним, які приїхали 19 жовтня привітати Богдана Дмитровича, довелося стати свідками його похорону.

ХАРАКТЕРИСТИКИ УСПІШНОЇ ЛЮДИНИ

на думку Богдана Гаврилишина такі:

 • креативність.Щоб бути креативним, потрібно зберегти в собі трохи дитинства, дитячих мрій та фантазій. Починати потрібно з мрії, а не з якогось бізнес-плану. Виходити за рамки звичайного, дивитись на ситуації та проблеми з іншої, незвичної точки зору;
 • постійно вчитись, дізнаватись щось нове, займатись самовдосконаленням у всіх напрямках, будувати основу для перспективного майбутнього. Успішна, ефективна людина все життя вчиться. Є гарне китайське прислів’я: досвід – це ніби ліхтар на твоїх плечах, він освічує шлях вже пройдений, а не той, що треба пройти. Тож важливіше вчитися, ніж покладатися на свій досвід;
 • сильна воля і самодисципліна.Робити те, що ти повинен робити, що корисно робити, радше ніж тільки те, що хочеться робити.
 • вірити в свої сили і в свою мрію;
 • мріяти про великі і навіть недосяжні на перший погляд речі.

Вічна пам`ять видатному українцю!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.