23 серпня відзначається День Державного Прапора України

«Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, 

тихі зорі, ясні води – моя Україна»

В. Сосюра

Щорічно 23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з’явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного Указу Президента. До 2004 року День українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.

Символ державності України – прапор – докладно описаний в Конституції нашої держави. Після проголошення незалежності України нашим прапором офіційно вважається полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. Синій колір на прапорі України означає мирне небо, а жовтий – пшеничні ниви.

Історія нинішнього синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть.

Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

У наш час вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України у день, коли проголошено акт про незалежність Української Держави – 24 серпня 1991 року.

День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. А наша незалежність – це найвеличніше надбання довгого і тернистого шляху, який пройшов наш народ до самоутвердження, до здобуття свого права на свободу.

Бажаємо Вам миру, щастя, благополуччя, успіхів в роботі і у всіх починаннях на благо нашої Вітчизни! 

 Зі Святом Українського Прапора!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.