Участь студентів-дизайнерів у музейному дискурсі «Культурний Мелітополь на початку ХХ століття»

9 листопада 2017 року в Мелітопольський міський краєзнавчий музей завітали учні старших класів Мелітопольських шкіл та студенти І, ІІ курсів  спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі. Для них співробітники музею підготували музейний дискурс, присвячений Дню працівників культури та аматорського мистецтва.

Разом з працівниками музею студенти та школярі поринули у подорож старою частиною міста Мелітополя. Дізналися багато цікавих фактів про наше місто та закріпили все захопливою інтерактивною вікториною.

Розмовляли про те, що культурний розвиток Мелітополя хоча й мав свої регіональні особливості, але був невід’ємною складовою загальних процесів та світоглядних зрушень, що відбувалися в українській культурі у другій половині ХІХ – на початку ХХ століть. Він характеризується значною інтенсивністю. Найпоширенішими жанрами мистецтва стають музичний та театральний. Їхньому розвитку сприяла побудова у місті театрів та концертних майданчиків, діяльність товариства “Просвіта”, навчальних закладів та окремих меценатів – поціновувачів високого мистецтва. Творчість місцевих аматорів яскраво урізноманітнювали гастролери – українські, російські та західноєвропейські митці.

Під час обговорення студенти зробили висновки про те, що на початку ХХ століття у Мелітополі розпочалося створення культурної інфраструктури (театри, кінотеатри, бібліотеки, музична школа, парки з естрадами тощо), місто набуло високого статусу одного з культурних центрів Північного Приазов’я, були закладені традиції, що сприяли активному культурному розвитку регіону у наступні історичні періоди. 

Під час проведення дискурсу гості жваво обговорювали тему та залюбки відповідали на питання. Вкінці зустрічі студенти та школярі змогли ознайомитися з експозицією музею на задану тему, отримали гарний настрій та запас нових знань!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.