Зустріч студентської молоді у Мелітопольському краєзнавчому музеї до Дня Гідності та Свободи «Не здолати тебе, бо не можна здолати любов!»

Вчора, 21 листопада 2017 року, в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась вже традиційна святкова зустріч зі студентською молоддю до Дня Гідності та Свободи «Не здолати тебе, бо не можна здолати любов!». Свято відзначається щороку згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію, викликала обурення українців.
Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя більше ста українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі. Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема.

На заході були присутні поважні гості: депутата міської ради Ігор Судаков, головний спеціаліст управління молоді та спорту Несват Тетяна Володимирівна. Не залишились байдужими і студенти Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області, які також прийшли віддати пошану тим, завдяки кому в Україні є майбутнє!

Чудовим подарунком для всіх присутніх стало виконання пісні «Заспіваймо пісню за Україну» від Антона Макрухи – фіналіста конкурсу «Таланти мого району» та лауреата фестивалю молодих талантів «Зорепад».

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.