21 січня – Міжнародний день обіймів

Висловити свої почуття по відношенню до коханої людини можна по-різному. Наприклад, сказати йому про те, як багато він для вас означає. Або зігріти його руки у своїх долонях. Краще всього, звичайно, поцілувати. А є універсальний спосіб, який не тільки дозволить об’єкт ваших домагань відчути себе потрібним і цінним для вас, але і отримати користь для здоров’я. Це засіб вираження позитивних емоцій універсально для всіх, в честь нього навіть свято заснували: 21 січня світ відзначає свято – Міжнародний день обіймів.

Батьківщиною одного з найромантичніших свят планети є США. У 70-ті рр. минулого століття на території проживання безстрашних ковбоїв і мудрих індіанців хтось придумав укладати січневим днем в обійми всіх підряд, навіть незнайомців. То спритний творець свята хотів таким чином нагадати людству про важливість стародавнього твердження «всі люди – брати», то мав на меті закликати народи Землі до междоусобному миру і злагоди – невідомо. Є лише недостовірні відомості про те, що родоначальник настільки незвичайної дати належав до середовищі студентів. Тому цілком імовірний варіант колективного установи оригінального свята.

Взагалі, спочатку це був зовсім не всесвітній, а Національний день обіймів і відзначався лише в межах Штатів. Але незабаром він отримав таку популярність, що поступово поширився і в інших державах, а після став святкуватися в усіх куточках земної кулі. Ніяких особливих традицій ця тепла дружня дата придбати не встигла. Просто, щоб віддати данину чудового свята, висловити свою причетність до подій, потрібно обійняти 21 січня якомога більшу кількість людей.

Першою людиною, завдяки якому кожен з нас знайомиться з обіймами, є мама. Дещо пізніше до неї приєднується батько. Батьківський знак ніжності та уваги відіграє велику роль у процесі формування особистості дитини: його характеру, принципів побудови соціальних контактів, сприйняття оточуючих людей. Дитина, позбавлена в дитячому віці такої специфічної складової взаємодії з матір’ю і батьком, ставши дорослою людиною, буде почувати себе некомфортно при відкритому прояві почуттів оточуючими, відрізнятися замкнутістю.

Нарешті, обійми є потужним антидепресантом, здатним осушити жіночі сльози, притупити душевну біль, протягнути довгоочікувану руку допомоги в болоті відчаю. Кращою таблетки від печалей точно не знайти!

Виявляється, обійми підвищує впевненість людини в собі. Але, щоб дана властивість близького контакту проявило себе в значній мірі, необхідно ще в дитинстві отримувати надмірні дози тепла і ніжності. На жаль, відкритий прояв почуттів у ланцюжку «батьки – діти» і навпаки практикується далеко не у всіх сім’ях. Найбільш потребує обіймах категорією є гіпертоніки. Всього хвилина в солодкому полоні теплих рук – і артеріальний тиск приходить в норму.

Не бійтеся демонструвати свою любов рідним, близьким людям, і здатися, таким чином, інфантильними, надмірно сентиментальними. Наше життя так коротке – можна просто не встигнути висловити в обіймах, то соромишся вимовити вголос…

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.