13 лютого – Міжнародний день млинця!

Щороку Масляна в Україні припадає на різний час. Вона відзначається рівно за тиждень до Великого Посту. У 2018 році Масляна в Україні святкується з 12 по 18 лютого. Так випало, що цього року, саме на Масляний тиждень у світі відзначають Міжнародний день млинця – 13 лютого.

Заснований цей день був ще в 1950 році, хоча в британському містечку Олбі його відзначають майже 500 років.

Історія цього свята дуже цікава: багато років тому під час Великого посту одна з городянок потай від інших смажила млинці у себе на кухні і раптом почула дзвін. Жінка так злякалася, що кинула все на світі і помчала з кухні прямо до церкви, тримаючи при цьому в руці сковороду з млинцями. Це був 1445 рік.

Саме ця історія і стала причиною заснувати відповідне щорічне свято з млинцями, під час якого жінки влаштовують якийсь забіг. Вони обов’язково повинні надіти плаття і фартухи, а потім пробігти певну дистанцію підкидаючи при цьому млинці на сковороді.

До речі, така ж традиція вже дуже давно існує і в лондонській Westminster School, але за умови, що млинці, які печуться в цей день, обов’язково повинні мати кінське волосся, щоб не розвалювалися. Після забігу учні намагаються відламати собі шматок якомога більше. Так що вже багато років поспіль у містах Олбі і Ліберал (США) жінки щорічно бігають по вулицях, тримаючи в руках сковорідки, і перевертають млинці на ходу. Переможницю цілує дзвонар, а також вона заслуговує загальну шану і повагу. А ті млинці, які не випали з сковороди під час забігу, глядачі потім дружно з’їдають.

Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету теж не залишився осторонь. За ініціативи студентської ради та сприянням викладачів факультету було організовано святкове чаювання з смачненькими млинцями.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.