Екскурсія для студентів-дизайнерів історією міста Мелітополя

В рамках навчальної практики студенти Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області 1-2 курсів спеціальності «Дизайн» здійснили пішу екскурсію по старій частині міста Мелітополь, де багато колишніх особняків місцевих купців, старовинних будівель. Зараз в них знаходяться магазини, державні установи та інше. Екскурсовод, науковий співробітник Мелітопольського краєзнавчого музею, Тетяна Тарасівна Шевченко-Чепелєва розповіла студентам про історію створення міста, видатних архітектурних спорудах і впливових мелітопольців.

Студенти дізналися про те, що на місці сучасного міста спрадавна розташовувався невеликий ногайський аул Кизил-Яр. У липні 1769 року російське військове командування спорудило на його місці редут, в якому чергову службу несли запорізькі козаки. 2 лютого 1784 року Катерина II видала указ про створення на завойованих землях Таврійської губернії. Намісник Новоросії ясновельможний князь Потьомкін-Таврійський в тому ж році підписує реляцію про заснування міста – на правому березі річки Молочної оселилися родини козаків і відставних суворовських солдат.

У 1816 році поселення отримало назву слобода Новоолександрівка (Новоолександрівська Слобода). Населення швидко зростало за рахунок державних селян з північних губерній України і з Росії. 7 січня 1842 року слободу віднесли до категорії міст і назвали Мелітополь на честь портового міста Меліта (від грецького Μέλι («мілини») – мед), який в давні часи розташовувався неподалік, при впадінні річки Молочної в однойменний лиман.

До кінця XIX століття «медове» місто розвинулося як торговий центр – діяли кілька банківських і кредитних організацій, склади оптової торгівлі. Найбільшими підприємствами були чавуноливарний завод і машинобудівний завод братів Классен (1886), залізничне депо і майстерні. У 1874 році було засновано технічне училище, на місці якого в даний час після ряду реформ і перетворень розташовується Таврійський державний агротехнологічний університет.Однією з найбільш розкішних старовинних будівель Мелітополя, які збереглися до нинішніх часів, є Мелітопольський краєзнавчий музей, колишній особняк купця другої гільдії Чернікова, побудований приблизно в 1912 році. Триповерховий особняк Чернікова звертає перш за все увагу, своїми широкими балконами, прикрашеними на фасаді ліпленням і барельєфами. Вони чітко збереглися до наших часів.Керівник практики Носова Н.В. та студенти щиро дякували науковому співробітнику Мелітопольського краєзнавчого музею за змістовну і цікаву розповідь про історію рідного краю. 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.