Майстер-клас з акробатики

В рамках навчальної практики для студентів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» було проведено майстер-клас керівником гуртка та педагогом-організатором Балковенко Любов Сергіївною з акробатики на базі Дитячо-юнацького клубу «Юність».

Як зазначила керівник гуртка «Едельвейс» Любов Сергіївна, акробатика, як вид спорту, дозволяє зробити кожну дитину здоровою, міцною і красивою, що задовольняє всі батьківські мрії. Акробатика, як вид спорту, дуже складна для дитини, до того ж дуже унікальна. Медики відзначають, що тренування з акробатики включають відразу кілька рішень для зростаючого дитячого організму. У маленького акробата буде прекрасна фізична підготовка, при якій навантаження розподіляється так, щоб задіяти всі групи м’язів. Мало хто знає, що на тренуваннях з акробатики навіть хворі діти з поганим розвитком виконують всі вправи з великим задоволенням. Саме тому не варто переживати мамам і татам, у яких малюк ще слабкий у фізичному плані – незабаром його розвиток досягне кращих результатів. Це і є одним з головних позитивних моментів акробатики – оздоровлення організму з будь фізичною формою.

Акробатика — це вид спорту, різновид гімнастики, яка включає в себе вправи на гнучкість, спритність, стрибучість, балансування і силу.

Акробатика виникла дуже давно. По зображеннях на збережених судинах, пам’ятниках, фресках встановлено, що вона була відома ще в Давньому Єгипті близько 2300 року до н. е. Без акробатичних виступів не обходилися народні свята. У Стародавній Греції також займалися акробатичними вправами, про що свідчать археологічні розкопки. Крім того, сліди цього виду спорту виявлені на Криті, Кносі, Агіа-Тріаді. У 420 році до нашої ери в Римі був поширений танець з елементами акробатики на гончарному колі, яке крутилося. У будинках багатих римлян жили акробати і фокусники. Є історичні відомості про акробатів, які виконували гнучкі вправи на жердині. З появою феодалізму збільшився вплив церкви в суспільстві, внаслідок чого розвиток акробатики сповільнився. У XVI столітті вийшла перша книга, яка містила керівництво для професіоналів. Її автор Тюккаро спробував детально описати технічну сторону акробатичних вправ. У XIX столітті акробатичні вправи з биками зустрічалися в північній Нігерії (африканське плем’я фульбе), в південній Індії (плем’я мораван), в Піринейських горах. В кінці XIX століття вийшла книга «Акробатика і акробати» автора Стрели, в якій описувалися жанри артистів і техніка деяких акробатичних вправ. На Русі також розвивалася акробатика — вона користувалася величезним успіхом серед широких мас населення. Людей, які займалися даним видом спорту, називали скоромохами. Книга «Російські народні гуляння» описує її як народне гуляння, що приваблює велику кількість людей. Згодом акробатика поділилася на види: силова акробатика, акробатика на конях, вольтижна акробатика, стрибкова акробатика і «карійські гри». У Петербурзі в 1900 році стали з’являтися акробатичні самодіяльні гуртки, а через рік відбулися перші виступи акробатів-любителів. Після встановлення більшовицької влади почалася радянська, а після і пострадянська історія акробатики. Види акробатики: Спортивна акробатика. Поєднує в собі кілька програм: парну, стрибкову і групову. У стрибковій програмі спортсмен виконує трюки на доріжці довжиною в 30 м. У груповій і парній акробатиці вправи виконуються групами або парами. Команди можуть бути одностатевими і змішаними. Циркова акробатика. Даний вид гімнастики включає кілька видів: повітряну, стрибкову, силову акробатику. Спеціальна акробатика. Розроблена для тренування спортсменів, які займаються танцями або іншими видами спорту. Яка користь акробатики для здоров’я? Тренує м’язи, розвиває витривалість і силу. Надає тілу гнучкості. Покращує координацію рухів, орієнтацію в просторі. Зміцнює вестибулярний апарат і імунітет. Покращує обмін речовин і роботу серцево-судинної системи.

Студенти були задоволені, адже вони отримали можливість не лише побачити зразкові комплекси та техніки їх виконання, а й на практиці застосувати фундаментальні знання.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.