Краєзнавчий урок до Дня пам’яток історії та культури «Маріїнська вулиця і проспект: краса втрачена і врятована»

17 квітня 2018 року у Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбувся краєзнавчий урок на тему «Маріїнська вулиця і проспект: краса втрачена і врятована». 23 серпня 1999 року Президентом України було підписано указ № 1062/99 «Про день пам’яток історії та культури», який відзначається щорічно 18 квітня – у «Міжнародний день пам’ятників та історичних місць». Його мета – привернути увагу до проблеми збереження об’єктів культурної спадщини, які є сукупністю успадкованих людством від попередніх поколінь культурних цінностей. Видом культурної спадщини є об’єкти архітектури та містобудування. Цього разу обговорювали об’єкти архітектури, зосереджені на одній із центральних вулиць міста Мелітополя. На цьому заході говорили про перейменування вулиці Свердлова на вулицю Університетську відповідно до виконання Законів України про декомунізацію. 23 червня 2016 року Виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради затверджено перелік нових назв вулиць, проспектів, бульвару, шосе, провулків, майданів, проїздів у м. Мелітополі. Під час уроку присутні дізналися про історію виникнення й розвитку вулиці та про її архітектурні пам’ятки й історичні місця. Розповідь супроводжували презентацією, створеною на базі старовинних та сучасних фото та листівок з фонів музею, приватних архівів. Особлива увага булу акцентована на втрачених пам’ятках и тих, що потребують уваги й захисту від влади й активних містян. Гості також переглянулися відеофільм і ознайомитись з особливими Мелітопольського містобудування кінця 19 – початку 20 ст. та знайшли відповіді на питання:

Які ж архітектурні пам’ятки вулиці Маріїнської мають найбільше значення?

Який їх сучасний стан?

Які перспективи їх збереження та відновлення?

Запрошення на захід отримали і студенти спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області та їх викладач Носова Наталія Валеріївна. Захід підготував науковий співробітник Мелітопольському міському краєзнавчому музеї Чухраєнко О.А.

Протягом всього заходу панувала доброзичлива атмосфера, а самі доповіді містили багато цікавої інформації та викликали жваву дискусію серед учасників.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.