Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки

Лялька-мотанка – один із найдревніших символів, який сотнями років супроводжував наших предків.

Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляти, у скриню з рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління від матері до дитини.

Мотанку робили із старого одягу – спідниць, вишитих сорочок членів родини. Створюючи ляльку, жінка вкладала в неї щирі почуття. Робили її на щасливу долю, на міцне здоров’я чи шлюб. Тому вважається, що лялька має сильну енергетику і здатна оберігати, як окрему людину, так і всю оселю.

Таку інформацію повідали студентам викладач кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Калініна Ю.С. та студентка напряму підготовки «Здоров’я людини» заочної форми навчання Волкова Віра.

З огляду на те, що лялька-мотанка – сакральний оберіг, до її створення всі підійшли з гарним настроєм та чистими думками. З собою на заняття студенти принесли шматочки тканини, нитки, вату, прикраси, інші речі, необхідні для творення цього оберегу. Всі студенти поетапно виготовляли мотанку, творили своїми руками красу.

Всі, хто виготовив ляльку-мотанку на цьому майстер-класі, раділи з того, що мають оригінальний подарунок для своїх батьків, для своєї оселі, адже лялька-мотанка уособлює мудрість віків, є національним надбанням, є часточкою нашої історії і культури.

На завершення майстер-класу всі студенти щиро дякували за науку і вирішили виготовити дома самостійно кукли-мотанки та організувати їх виставку.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.