Подорож до Козацької Батьківщини

Однією з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу на Економіко-гуманітарному факультеті Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області є екскурсії. Щорічно викладачами факультету організовуються поїздки до м. Запоріжжя, які і викладачам, і студентам допомагають трошки «по-іншому» поглянути одне на одного: хоча б тимчасово стерти межі  між поняттями викладач, студент, товариш…

Так, 4 травня 2018 року, крім пречудової погоди подарував студентам Економіко-гуманітарному факультеті Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області нагоду відвідати Національний заповідник «Хортиця», музей авіації Богуслаєва, музей техніки «Фаетон»,  Запорізький міський ботанічний сад. Ініціаторами екскурсії виступили викладачі кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації та кафедри дизайну та інформаційних технологій.

До складу Національного заповідника входить сама Хортиця і острови та скелі на прилеглій до неї території. Загалом, тут нараховують 63 історичних та археологічних пам’яток. У «Хортиці» завжди запропонують екскурсію за вподобаннями – можна відчути в собі дух вільного козацтва у Запорізькій Січі, а можна зібрати сотні й тисячі вражень від рослинності, водойм, скель та островів, які є складовою заповідника. На території острова збереглося й святилище, яке датують ІІ тисячоліттям до н.е.

Музей авіації Богуслаєва є одним з наймолодших музеїв України. Відкритий він був на базі скромної експозиції Народного музею підприємництва лише у 2012 році, але саме в тому і є його принада – новаторські підходи до створення експозицій тут відчутні на кожному кроці. На двох поверхах будівлі в просторих залах розташувалися експозиції різноманітної техніки.

На першому поверсі розміщується експозиція, присвячена історії Запорізького моторобудівного заводу. Серед експонатів – унікальні колекції поршневих і реактивних авіаційних двигунів, що випускалися підприємством в різні періоди історії.

На другому поверсі розмістилася вражаюча колекція мотоциклів 30-х – 80-х рр. ХХ ст. Поміж київських мотоциклів К-650, Дніпро-11, Дніпро-14.9, іжевських Іж-350, Іж-49 та інших, своє місце знайшли і мотоцикли іноземного виробництва: Harley-Davidson, Sachs, Zundapp, BMW R-35, Simson (Star), DKW-350, Java-50, CZ-501, Pannonia T-5 тощо.

На площі перед музеєм розмістилася колекція військової техніки, де представлені протитанкові і дивізійні гармати, гаубиці «Гвоздика» 2С1, «Акація» 2С3, зенітні установки «Шилка»тощо.

Музей техніки «Фаетон» – єдиний в Україні заклад, який відкрито продемонструє відвідувачам експозицію раритетних автомобілів. До того ж, засновники музею (ГО «Автомотоклуб «Фаетон») стверджують, що всі експонати «на ходу», оскільки самі здійснювали реставрацію кожного авто. Екскурсія у «Фаетоні» – надзвичайно видовищна та інформативна форма дозвілля.

Серед колекції ретро техніки, що представлена у музеї «Фаетон», крім унікальних автомобілів є неймовірний столітній дитячій візок. Дитячий візок ручної роботи був придбаний на аукціоні та реставрований співробітниками музею. Окрім цього візка, у музеї також представлені і інші дитячі візки минулих років.

Окрім дитячих візків у колекції музею ретро техніки «Фаетон» є цікавий відреставрований дитячий велосипед-трансформер, який перетворювався з триколісного у двоколісний.

Запорізький міський ботанічний сад є унікальним не тільки для території України, а і для Європи. На сьогоднішній день тут вирощується близько 4 тисяч різновидів рослин на загальній площі в 12 га. Тут розташовані дендропарк, кілька оранжерей («Кактусарій», «Зимовий сад») і теплиць («Хризантеми», «Папороті», «Кали»).

Закінченням чудової екскурсії була прогулянка на Річковому трамвайчику навкруги острова Хортиця. Студенти насолоджувалися свіжим повітрям, милувалися красою природи, а також ділилися один з одним враженнями, отриманими від незабутньої прогулянки по Дніпру.

В усіх учасників екскурсії залишилися найприємніші враження від цієї поїздки! 

Хто ще не відвідав цей мальований куточок козацької слави, обов’язково завітайте!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.