Студенти-дизайнери відвідали виставку «Малювати серцем…»

15 травня 2018 року, напередодні 75-річчя з дня народження Мелітопольського художника Михайла Олексійовича Колесника, студенти спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області під керівництвом викладача кафедри дизайну та інформаційних технологій Носової Наталії Валеріївні відвідали виставку його робіт «Малювати серцем…».

Екскурсію по виставковій залі Мелітопольського міського краєзнавчого музею провела науковий співробітник музею Оксана Миколаївна Беца.

Михайло Олексійович Колесник народився 16 травня 1943 року в м. Молочанськ. Його батько загинув під час війни в Кенігсберзі, тому хлопчика виховували дідусь та бабуся. У 15 років приїхавши до м. Мелітополя, вступив в училище на спеціальність «Ливарник».

Але його завжди тягнуло до полотен і фарб – і він почав відвідувати Мелітопольську студію образотворчого мистецтва під керівництвом Іларія Андрійовича Чубич, який допоміг розкрити талант юного художника. Надалі Михайло вирішив пов’язати своє життя з живописом і вступив у Кримське художнє училище ім. Самокиша, яке закінчив у 1974 році з відзнакою.

Знаковим етапом в житті художника стала робота в Мелітопольському художньому Фонді. Художник ніколи нікого не наслідував – завдяки цьому у нього з’явився свій, оригінальний почерк – стиль справжнього майстра! Писав завжди розмашисто, з натхненням, висловлював на полотнах настрій. У картинах Михайла Колесника завжди є світло і тінь, смуток и печаль сусідять з веселощами. У його роботах можна побачити непросто долю автора, часом навіть драматично. Життя вчинило з художником безжально, посадивши його в інвалідне крісло, що стало заважати йому виїзджати в свій улюблений Крим, на пленери.

Але не дивлячись ні на що, він не переставав творити, і в його роботах стали переважати натюрморти, які він писав з натури. Художник не любив брехати на своїх полотнах. Букети маків, піонів, троянд, ірісів, соняшніків, бузку допомагають розбити сіру буденність життя. Картини настільки глибокі і передаються реальність, що часом відчуваєш запах квітів, і хочеться поцупити ягідку з полотна, з’їсти її, не замислюючись. Як казав Михайло Олексійович: «Картини, як діти: часто неслухняні, но їх треба виховувати. Якщо робота вдалася, вона живе своїм життям, якщо ні – я переписую».

Михайло Колесник був членом Спілки польсько-українських художників «Мистецтво без кордонів», членом Європейського Союзу художників «Тигарт». Його картини прикрашають безліч приватних колекцій за кордоном: у Канаді, США, Японії, Німеччині, Польщі, Іспанії та Росії. Художника не стало у 2007 році, але залишились його роботи, які викликають масу позитивних емоцій!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.