Мандрівна виставка студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ»

Мандрівна виставка студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ» розпочала свій арт-шлях на початку року в київському Будинку художника. Звідти почалась її мандрівка Україною. У продовж серпня експозицію можна було переглянути в Одеському літературному музеї. Наступна зупинка – Мелітополь.

4 жовтня 2018 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї почала свою роботу мандрівна виставка студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ» Студентський проект “Майдан: простір творчості” в Мелітополі. І зовсім не випадково, і дуже символічно, що першими відвідувачами цієї виставки, створеної студентами, про прагнення свободи і гідності, підняте студентами на загально національний рівень, стали студенти спеціальності «Дизайн» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області під керівництвом викладача кафедри дизайну та інформаційних технологій Наталії Валеріївни Носової. На відкритті виставки науковий співробітник музею Оксана Беца нагадала присутнім, що у 2013-2014 роках в Україні сталась безпрецедентна подія – народ повстав протии свавілля корумпованої влади. В наслідок злочинного насильства влади протии громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити…

А як воно – працювати над дипломним твором або курсовим проектом, коли в місті – революція? Якими можуть бути студентські роботи 2013–2014 навчального року? На ці питання відповів ідейний натхненник створення робіт, присвячених подіям та учасникам Майдану, Віталій Шостя – професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2001), народний художник України (2008), заслужений діяч мистецтв України (1998). Майже 30 років (з 1988) керує Майстернєю графічного дизайну НАОМА Віталій Шості. «У розпал подій я запропонував студентам облишити попередні теми й випробувати в дипломних та курсових творах не застосовувану досі методичну концепцію: ідея єдина на сприйняття та розроблення кожного студента – Революція Гідності, аспектна позиція на вибір автора. Ретельно досліджувалося все, пов’язане з Майданом. Зображення на стінах, на склі вітрин, на оборонних обладунках, іржавій блясі, брезенті наметів, шматках паперу… а ще вирізані, викувані, зварені, склепані, зшиті, збиті об’єкти. І все це – в дивовижній естетиці наївної відвертості, народної справжності, наснаженості й піднесення завдяки творчій самореалізації», – розповідає Віталій Костянтинович. Це був надзвичайно сміливий вчинок як з боку викладача, так і студентів…

В результаті, дипломні роботи студентів майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, які вони виконали у 2013-2014 роках і присвятили Революції Гідності, за підтримки Національного музею Революції Гідності та Українського інституту національної пам’яті, стали основою виставки «МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ». Серед робіт – плакати, календарі з революційною тематикою, абетка зі шрифтами, які майданів ці використовували у своїх гаслах, і експериментальний макет книги з металу “Карби Майдану”. Виставку доповнюють оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності. Це промовисті матеріальні свідчення, які дозволяють краще зрозуміти події Євромайдану. Бейсбольна бита, каска з зображенням монумента Незалежності, захисні наколінники – слугували знаряддям захисту під час протистоянь. Аплікація “Козак-вершник” із нашивок на тканині у вигляді прапора демонструє, що для багатьох людей Майдан був своєрідним лицарським поєдинком.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.