Черлідинг як дієва форма підвищення рухової активності студентів

2 березня 2020 року була проведена ознайомча екскурсія для студентів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі до Дитячо-юнацького клубу «ЮНІСТЬ».

Педагог-організатор дитячо-юнацького клубу “Юність” Любов Сергіївна Балковенко (випускниця нашого факультету) провела загальну екскурсію, ознайомила студентів та викладачів із структурою та завданнями клубу за місцем проживанням.

Студенти були ознайомлені з різними гуртками, котрі працюють на базі клубу та специфікою їх роботи. Наприкінці екскурсії Любов Сергіївна запропонувала дівчатам спробувати себе у такому напрямі фізкультурної діяльності як Черлідинг.

Черлідинг є частиною фізичної культури суспільства і розглядається у трьох площинах:

  • як окремий напрям фізкультурної діяльності;
  • як складова системи фізичного виховання різних груп населення;
  • як професійний вид спорту.

Використання черлідингу як засобу фізичного виховання дозволяє сформувати не лише основи акробатичної, гімнастичної, танцювальної підготовки, навички скандування і командні рухи. У процесі занять черлідингом за особистим вибором студент невимушено інтегрується в фізичну культуру, вступає в діалог з нею. Зважаючи на командний характер спортивної діяльності черлідерів, він стає членом групи ровесників, об’єднаних спільними фізкультурними і спортивними інтересами, цілями діяльності. Така спільність інтересів і цілей учасників групи сприяє міжособистісному об’єднанню й згуртуванню колективу. Кожен учасник групи виконує в ній певну роль, яка являє собою індивідуально окреслене коло функцій, що реалізуються в певному спортивному контексті. У межах функцій, що виконуються в команді, кожен учасник несе відповідальність за досягнення спільних цілей. Як результат – створюється середовище, що забезпечує формування особистісно і соціально значущих якостей студентів, які можуть бути перенесені за межі групових стосунків у сферу виробничих і побутових відносин.

«Водночас, тренувальні заняття черлідингом сприяють цілеспрямованому вихованню позитивних почуттів, емоцій, творчої активності під час складання змагальних вправ, слугують засобом збагачення і розрядки емоційного напруження, дарують естетичну насолоду і радість, допомагають перебороти сором’язливість і замкнутість, оздоровлюють одночасно фізично і духовно», –  наголосила Любов Сергіївна.

Студенти із задоволенням виконували всі акробатичні, танцювальні та гімнастичні рухи!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.